Czy wiesz, jak żyje jeż? (1) PDF Drukuj Email
poniedziałek, 12 października 2020 17:22

Uczniowie klasy II przystąpili do realizacji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego pod hasłem" Czy wiesz, jak żyje jeż?' Pierwsze zajęcia (12 października 2020 r.) dotyczyły warunków życia jeża, przyzwyczajeń i zagrożeń płynących ze środowiska zewnętrznego oraz sposobów udzielania pierwszej pomocy tym pożytecznym zwierzątkom. Uczniowie dowiedzieli się, że można zapracować sobie na przyjaźń ze strony jeża. Jeśli nie mamy wobec niego złych zamiarów i zachowujemy się spokojnie, możemy założyć, że zwierzak będzie wracał do naszego ogródka każdego wieczoru. Pamiętajmy jednak, że branie do ręki zwierzęcia jest dla niego ogromnym stresem. Trzymajmy się od niego z daleka, jeśli jeż zacznie fukać, prychać, warczeć lub nawet wrzeszczeć – oznacza to, że nie jest w najlepszym humorze i lepiej się do niego nie zbliżać. W ramach zajęć dzieci wykonały jeżyki z ziemniaków i wykałaczek. Teraz zdobią naszą klasę. Następne zajęcia już za miesiąc.

Małgorzata Skrocka

Kolejne informacje dotyczące projektu zamieszczane będą w zakładce: Szkoła Podstawowa klasy I-III

Poprawiony: poniedziałek, 12 października 2020 18:01