XX Dzień Papieski PDF Drukuj Email
niedziela, 11 października 2020 14:54

Corocznie, w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, organizowany jest Dzień Papieski. Jest to szczególna forma wdzięczności Janowi Pawłowi II za katechezę jego życia i nauczania, za chrześcijańską miłość, odwagę, pokorę i mądrość, którymi dzielił się z ludźmi. Biskupie zawołanie ks. Karola Wojtyły – „Totus Tuus” (Cały Twój) jest hasłem tegorocznego XX Dnia Papieskiego. W bibliotece szkolnej, 9 października 2020 r., uczniowie przedstawili sylwetkę Św. Jana Pawła II – największego autorytetu moralnego współczesnego świata. A 11 października 2020 r., w niedzielę, wprowadzili wspólnotę parafialną w obchody XX Dnia Papieskiego. Przez 26 lat swojego pontyfikatu papież Jan Paweł II uczył nas jak iść za Maryją.

Organizacja spotkań: Marzanna Sienkiewicz

MS