Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania PDF Drukuj Email
wtorek, 29 września 2020 16:59

29 września 2020 r. uczniowie w dwóch grupach (klasy młodsze i starsze) spotkali się w bibliotece szkolnej, aby świętować Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. To święto czytelnicze ma w Polsce wieloletnią tradycję. Książka pomaga rozwijać język i słownictwo, uczy wyrażać myśli i rozumieć innych. Dostarcza wiedzy o innych kulturach, krajach, przyrodzie, technice, historii … Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną o dorobku pisarskim Janiny Porazińskiej, której wiersze czytali młodsi uczestnicy spotkania. Starsi natomiast obejrzeli prezentację udziału naszej szkoły w Narodowym Czytaniu w latach 2012-2020 w Olecku i czytali fragmenty „Balladyny” Juliusza Słowackiego. Oprócz uczniów wystąpili także nauczyciele i pracownicy szkoły.

Przygotowanie spotkania: Marzanna Sienkiewicz i Agnieszka Łaskowska

Poprawiony: wtorek, 29 września 2020 22:53