W Baśniowych Szuwarach na sportowo PDF Drukuj Email
wtorek, 22 września 2020 15:26

22.09.2020 r. (wtorek). Dzieci z zespołu wychowania przedszkolnego, biorące udział w projekcie „Przedszkolak otwarty na świat” pojechały na wycieczkę do miejscowości Giże. Na początku poznały Majątek Giże Marczak – gospodarstwo agroturystyczne ukierunkowane na ekoturystykę, po czym przeszły szlakiem „Baśniowe Szuwary” – przy dwóch jeziorkach połączonych mostem. Dzieci najbardziej cieszyły się z możliwości poznania szlaku na sportowo. Do tego celu posłużyły im przeróżne środki lokomocji dostępne w majątku – każde dziecko wybrało sobie odpowiedni rower, hulajnogę lub quad. Dzieci poznały też mini zoo, zamieszkiwane przez zwierzęta gospodarskie polskich ras tradycyjnych; świat roślin w ogrodzie i na poletkach warzywnych, bawiły się w ogrodzie zabaw wykonanym z drewna i trzciny; próbowały grać w minigolfa. Mottem majątku jest cytat z „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza – „U nas dość głowę podnieść, ileż to widoków …”.

Wyjazd do Baśniowych Szuwarów był siódmym i ostatnim przystankiem na Baśniowym Szlaku.

Opiekunowie podczas wyjazdu: Małgorzata Skrocka, Dorota Michałowska-Radzewicz i Katarzyna Wierżyńska

Poprawiony: wtorek, 22 września 2020 16:09