Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania z Gangiem Słodziaków PDF Drukuj Email
poniedziałek, 30 września 2019 18:11

30.09.2019 r. Nasza biblioteka szkolna włączyła się w Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, tym razem z Gangiem Słodziaków. Jest to druga edycja, do której zaprasza nas sklep Biedronka. Otrzymaliśmy zestaw książek „Gang Słodziaków” oraz pluszaki znane z reklam telewizyjnych. Materiały te są inspiracją do codziennego głośnego czytania. Asystencji biblioteczni wraz z bibliotekarzem zorganizowali konkurs plastyczny dla klas I-IV na historie dotyczące GANGU SŁODZIAKÓW oraz/lub komiks o SŁODZIAKACH. Prace plastyczne, w których dzieci prezentowały swoją wyobraźnię, posłużyły do dekoracji klasy na dzisiejsze spotkanie. Dzisiejsze spotkanie rozpoczęliśmy od wysłuchania najnowszej piosenki o Słodziakach. Wspólnie zastanowiliśmy się dlaczego warto czytać. Powody zostały spisane i wyeksponowane w czytelni. Starsze dzieci wysłuchały jednej z opowieści zawartych w książce, natomiast najmłodsze po wysłuchaniu opowieści miały za zadanie pokolorowanie bohaterów.

Nauczyciele ocenili prace i wyłonili zwycięzców. W kategorii klas I-II pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Pęcak, drugie miejsce – Nadia Daniłowicz i trzecie – Joanna Woźnicka. W kategorii klas III-IV pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Osiecka, drugie – Kamil Kukowski i trzecie – Kacper Siedlecki.

Dzieci zostały zaproszone i pozytywnie zmotywowane do codziennego głośnego czytania.

MS

Poprawiony: poniedziałek, 30 września 2019 19:00