228. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja PDF Drukuj Email
poniedziałek, 29 kwietnia 2019 19:34

29 kwietnia 2019 r. odbyła się uroczystość szkolna związana z 228. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie i pracownicy zgromadzili się przed budynkiem szkoły. Po odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała dyrektor szkoły, pani Beata Prześniak, która mówiła o roli i znaczeniu tego święta dla wszystkich Polaków. Z kolei uczniowie przedstawili krótki rys historyczny. Następnie wszyscy przeszli na boisko szkolne i ustawili się tak, żeby powstała flaga państwowa w barwach bieli i czerwieni (do tego posłużyły baloniki). W dalszej części uroczystości cała społeczność szkolna przemaszerowała po osiedlu w Lenartach, rozdając kolorowe baloniki i przeszła na stadion, gdzie odbył się Bieg Konstytucji z flagą (sztafeta). Po powrocie do szkoły uczniowie wysłuchali prelekcji pana Andrzeja Malinowskiego na temat konstytucji z 1791 i 1997 r.

Przygotowanie uroczystości: Agnieszka Łaskowska, Beata Roszkowska, Dorota Miszczak

1 maja – Święto Pracy

2 maja – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej