„Cudze chwalicie, swego nie znacie ...” PDF Drukuj Email
niedziela, 03 marca 2019 16:07

W piątek, 1 marca 2019 roku odbył się XV Powiatowy Konkurs Recytatorski im. Wacława Klejmonta „Poeci Pogranicza Warmii, Mazur i Suwalszczyzny” z cyklu imprez „Cudze chwalicie, swego nie znacie”. Jego celem jest ocalenie od zapomnienia poezji dawnych twórców regionalnych, kształtowanie wrażliwości na słowo pisane współczesnych twórców regionu oraz kształcenie kompetencji czytelniczych uczniów. Młodzi adepci sztuki recytatorskiej prezentowali utwory poetów regionalnych, stanowiące ważny element dziedzictwa kulturowego Warmii, Mazur i Suwalszczyzny. Szkołę Podstawową w Judzikach reprezentowały: Zuzanna Pęcak i Alicja Rydzewska z klasy piątej. Recytowały wiersze Krzysztofa Dariusza Szatrawskiego: „Świat pełen miłosierdzia” oraz „Spotkanie”.

Przygotowanie uczniów i organizacja wyjazdu na konkurs: Agnieszka Łaskowska

Poprawiony: niedziela, 03 marca 2019 16:22