Pierwszoklasiści z wizytą w bibliotece szkolnej PDF Drukuj Email
czwartek, 10 stycznia 2019 22:21

Dzisiaj, 10 stycznia 2019 r. nasza biblioteka gościła uczniów klasy pierwszej. Dzieci poznały rodzaje zbiorów, które gromadzi szkolna biblioteka. Dowiedziały się, jak należy dbać o wypożyczoną książkę i obejrzały prezentacje multimedialna o ciekawostkach związanych z książką.

Celem spotkania było zachęcenie pierwszoklasistów do czytania książek, korzystania ze zbiorów biblioteki oraz dostarczenie dzieciom dobrej zabawy. Podczas wizyty uczniowie szukali różnic w ilustracjach, wyszukiwali elementy zaczynające się na literę „p”. Wysłuchali bajki o mróweczce, która była uczennicą klasy pierwszej. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały zakładki do książek, a także zaproszenie do częstych wizyt w bibliotece.

MS

Poprawiony: czwartek, 10 stycznia 2019 22:38