Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych PDF Drukuj Email
czwartek, 13 grudnia 2018 19:34

W związku z Międzynarodowym Dniem Osób Niepełnosprawnych (3 grudnia) odbyła się w naszej szkole (13.12.2018 r.) prelekcja na temat niepełnosprawności. Celem obchodów tego święta jest przybliżenie nam wszystkim problemów osób niepełnosprawnych, czyli tych, u których występują ograniczenia w prawidłowym funkcjonowaniu spowodowane obniżeniem sprawności fizycznej lub psychicznej, albo nieprawidłowości w budowie i funkcjonowaniu organizmu oraz pomoc we włączeniu tej grupy społecznej w społeczne życie. Obchody Dnia są również okazją do zwiększenia świadomości publicznej o korzyściach płynących z integracji osób niepełnosprawnych w każdym aspekcie życia politycznego, społecznego, gospodarczego i kulturalnego. Pani Dorota Miszczak przedstawiła uczniom rodzaje niepełnosprawności i przykłady sukcesów, które odnoszą niepełnosprawni w różnych dziedzinach życia.

Prowadząca prelekcję: Dorota Miszczak

Poprawiony: czwartek, 13 grudnia 2018 19:49