Tobie Ojczyzno PDF Drukuj Email
niedziela, 04 listopada 2018 10:07

W sobotę, 3 listopada 2018 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Raczkach odbył się XIV Międzygminny Konkurs Wokalno-Recytatorski „Tobie Ojczyzno”. Jego celem było pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa kraju i uczczenie 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, wspieranie wychowania patriotycznego młodego pokolenia, kultywowanie myśli patriotycznej poprzez aktywność muzyczną i recytatorską. Z racji wyjątkowej rocznicy oprawa konkursu miała niezwykle uroczysty charakter. Zmagania konkursowe rozpoczęły się od poloneza w wykonaniu uczniów Gminnego Ośrodka Kultury, po którym wszyscy zebrani odśpiewali hymn państwowy. Potem wystąpili uczestnicy, wśród których nie zabrakło uczniów naszej szkoły. Miłosz Sienkiewicz recytował wiersz Jerzego Żuławskiego „Do moich synów”, za który otrzymał wyróżnienie. Julia Domańska wykonała pieśń „O mój rozmarynie” i zajęła II miejsce, zaś Zuzanna Pęcak śpiewała pieśń pt. „Białe róże”. Po konkursie uczniowie obejrzeli wystawę „Czas Wielkiej Wojny” i wysłuchali koncertu, na który złożyły się utwory znanych polskich kompozytorów.

Przygotowanie uczniów: Agnieszka Łaskowska, Maria Kowalewska

Poprawiony: niedziela, 04 listopada 2018 10:20