Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania PDF Drukuj Email
piątek, 28 września 2018 19:52

Czytajmy wszędzie i o każdej porze. 29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Jest to święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. W naszej szkole ten dzień obchodziliśmy w czwartek 27.09.2018 r. z inicjatywy bibliotekarza szkolnego. Do wspólnego czytania zostały zaproszone panie z klas najmłodszych (kl. I-III), które przeniosły swych wychowanków w świat literatury dziecięcej. W tym roku wykorzystaliśmy do nawyku codziennego czytania przygody Gangu Słodziaków. Na zakończenie dzieci zostały zaproszone do udziału w konkursie plastycznym na narysowanie własnej historii o dalszych przygodach Słodziaków.

MS

Poprawiony: piątek, 28 września 2018 20:08