Z biegiem rzeki Legi PDF Drukuj Email
sobota, 22 września 2018 19:12

W sobotę, 22.09.2018 r. uczniowie naszej szkoły: Nikodem Walkowiak, Paweł Jasielun, Zuzanna Pęcak, Sebastian Wierżyński, Magdalena Borkowska, Maja Wierzyńska i nauczycielka Agnieszka Łaskowska uczestniczyli w realizacji projektu (zadania publicznego) „Z biegiem rzeki Legi”. Głównym celem realizacji projektu jest zorganizowanie systematycznych działań turystyczno-rekreacyjnych upowszechniających aktywność turystyczną wśród mieszkańców gminy Olecko związanych z odkrywaniem mało poznanych miejsc - doliny Legi – głównej rzeki na terenie gminy w okresie od września do listopada 2018 r. Ponadto poznanie jej walorów przyrodniczych i społeczno-ekonomicznych. Projekt obejmuje 5 spotkań – wędrówek pieszych (z dojazdem) doliną rzeki Legi na całej jej długości na terenie gminy Olecko (20 km). Dzisiaj realizowany był pierwszy odcinek: Judziki-Biała Olecka-Lenarty-Judziki. Ostatnim odcinkiem będzie Gąsiorowo-Babki Gąseckie. Liderem grupy i przewodnikiem jest Andrzej Malinowski.

*Lega jest główną rzeką w powiecie oleckim. Jej całkowita długość wynosi 157 km. W granicach województwa warmińsko-mazurskiego płynie na odcinku 70 km.

Poprawiony: sobota, 22 września 2018 19:39