Próbna ewakuacja w szkole PDF Drukuj Email
wtorek, 11 września 2018 17:34

11 września 2018 r. w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja. Wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy bardzo sprawnie, szybko i bezpiecznie, drogami ewakuacyjnymi opuścili budynek szkoły oraz przedostali się do punktu zbiórki – na boisko szkolne. Po przeprowadzonej kontroli budynku i „ugaszeniu pożaru” informacja o stanie ewakuacji została przekazana pani dyrektor, która odwołała alarm i uczniowie wrócili do klas.

Celem przeprowadzenia ewakuacji było zapoznanie całej społeczności szkolnej z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia. Ponadto uczniowie poznali sprzęt pożarniczy i zasady jego działania.

Próbna ewakuacja została przeprowadzona przy udziale strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Olecku.

Poprawiony: wtorek, 11 września 2018 18:01