Narodowe Czytanie "Przedwiośnia" PDF Drukuj Email
sobota, 08 września 2018 19:12

W sobotę, 8 września 2018 r. w Olecku odbyło się Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. To ogólnopolska akcja zainicjowana przez prezydenta Bronisława Komorowskiego, której celem jest popularyzacja arcydzieł literatury polskiej oraz wzmacnianie poczucia narodowej tożsamości. W roku świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości to właśnie powieść Stefana Żeromskiego wybrali czytelnicy oraz internauci. Utwór ten ukazuje problemy odradzającej się Rzeczypospolitej, a także różne wizje dotyczące jej kształtu społecznego i politycznego. Narodowe Czytanie rozpoczął Burmistrz Olecka – Wacław Olszewski, po nim fragmenty utworu czytali przedstawiciele instytucji oraz uczniowie szkół z terenu miasta i gminy Olecko. Szkołę Podstawową w Judzikach reprezentowali: Zuzanna Pęcak i Wojciech Korotko.

Organizacja wyjazdu: Agnieszka Łaskowska.

Poprawiony: sobota, 08 września 2018 19:24