Wyjazd studyjny do Olsztyna PDF Drukuj Email
poniedziałek, 18 czerwca 2018 19:39

52. uczniów Szkoły Podstawowej w Judzikach i Szkoły Podstawowej w Babkach Oleckich wzięło udział w wyjeździe studyjnym do Olsztyna w ramach wspólnej realizacji projektu „W przyszłość bez barier”. Wyjazd odbył się 18 czerwca 2018 r. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach w Planetarium – projekcja dydaktyczna na temat: „Grawitacja – siła rządząca wszechświatem”, oglądając obiekty bliskiego i dalekiego wszechświata, „wędrowali” pośród planet, gwiazd i galaktyk. Z kolei w Obserwatorium Astronomicznym obserwowali Słońce przez lunety i teleskop Coude Refraktor (obiektyw soczewkowy). Poznali budowę zegara Shortta, trikwetrum (dawny przyrząd do pomiaru odległości ciał niebieskich), kwadranta (dawny przyrząd do wyznaczania położenia gwiazd) i astrolabium (pomiarowy przyrząd astronomiczny używany w nawigacji do początku XVIII w.); widzieli grunt księżycowy; przebywali także w pracowni promieniowania kosmicznego. Natomiast w Parku Trampolin, gdzie oprócz spełnienia marzeń o lataniu, uczestnicy projektu przekonali się o sile oddziaływania grawitacyjnego (magia masy) między Ziemią a człowiekiem.

Opiekunowie podczas wyjazdu: Beata Prześniak, Andrzej Malinowski, Beata Kwiatkowska, Barbara Możejewska-Warejko

Poprawiony: wtorek, 19 czerwca 2018 21:33