Mazurzy wobec odzyskania niepodległości PDF Drukuj Email
środa, 23 maja 2018 19:58

Uczennice naszej szkoły: Karolina Balewska, Aleksandra Sienkiewicz, Julia Domańska, Sandra Romanowska i Kinga Konopko uczestniczyły w spotkaniu na temat „Mazurzy wobec odzyskania niepodległości przez Polskę”, prowadzonym przez prof. Zbigniewa Chojnowskiego.

Zbigniew Chojnowski jest wykładowcą na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim, badaczem literatury Warmii i Mazur, poetą. Dzięki prelekcji uczennice poznały dzieje Mazurów, ze szczególnym uwzględnieniem lat 1914-1920 oraz postawy wobec zmian politycznych na mapie Europy po zakończeniu I wojny światowej i odradzającego się po 123 latach niewoli państwa polskiego. Nie zabrakło nawiązania do twórczości poetów mazurskich: Michała Kajki czy Edwarda Małłka. Przed wykładem dziewczęta obejrzały wystawę prac młodych artystów, wśród których znalazła się praca naszej uczennicy - Aleksandry Sienkiewicz.

Spotkanie odbyło się w Oleckiej Izbie Historycznej w dniu 23.05.2018 r.

Organizacja wyjazdu: Agnieszka Łaskowska, Marzanna Sienkiewicz

Poprawiony: środa, 23 maja 2018 20:36