Ojczyzna to skarb ... PDF Drukuj Email
niedziela, 20 maja 2018 09:42

W piątek, 18 maja 2018 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Wieliczkach odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorsko-Muzyczny Poezji Jana Pawła II. Jego mottem przewodnim były słowa papieża: „Ojczyzna to skarb, który należy zamknąć w sobie i pomnażać”. Przed zmaganiami konkursowymi uczniowie obejrzeli montaż słowno-muzyczny dotyczący motywu ojczyzny w twórczości Jana Pawła II, mogli wysłuchać pięknych słów papieskich homilii wygłaszanych w czasie pielgrzymek Ojca Świętego do Polski. Jan Paweł II zawsze podkreślał, że jest „synem polskiej ziemi, a ojczyzna jest naszą matką ziemską”. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy III gimnazjum: Sandra Romanowska i Kinga Konopko, które recytowały fragmenty „Tryptyku rzymskiego”. Sandra zajęła II miejsce, natomiast Kinga otrzymała wyróżnienie. Recytacji utworów Jana Pawła II wysłuchał warmińsko-mazurski wicekurator oświaty – Wojciech Cybulski.

Nauczyciel przygotowujący: Agnieszka Łaskowska

Poprawiony: niedziela, 20 maja 2018 09:50