Ozdoby wielkanocnego stołu
środa, 23 marca 2016 19:31

Kliknij by zobaczyć galerię

 

Uczniowie klasy III SP ze swoją wychowawczynią, Małgorzatą Skrocką przygotowywali ozdoby wielkanocnego stołu. Dzieci stworzyły zwierzątka z jajek, wykorzystując warzywa i przyprawy. Ozdobą świątecznego stołu może być również rzeżucha i kwiaty wykonane z papieru. Uczniowie klasy III życzy wszystkim wesołych świąt.

AM

 

 
Zajęcia kulinarne w przedszkolu
wtorek, 22 marca 2016 19:13

Kliknij by zobaczyć galerię

 

We wtorek, 22 marca 2016 r. podczas zajęć kulinarnych dzieci z oddziału przedszkolnego i zespołu wychowania przedszkolnego pod opieką wychowawczyń przygotowywały przepyszne gofry. Po zakończonej pracy wszyscy zajadali je z apetytem.

AM

 

 
Wiosenne sportowe przebudzenie
poniedziałek, 21 marca 2016 18:59

Kliknij by zobaczyć galerię

 

21 marca 2016 r., pierwszego dnia wiosny odbył się coroczny turniej klas IV-VI SP, w tym roku pod hasłem „Wiosenne sportowe przebudzenie”. Uczniowie zmagali się w 5. konkurencjach: z zakresu wiedzy ogólnej (w tym matematyka i przyroda), sztuki, muzyki, sportu i życia szkoły. Były też łamańce językowe, piosenki, układanie klocków oraz wspólny wiosenny taniec – tańczyli wszyscy, i uczniowie, i nauczyciele. W wyniku zmagań konkursowych oraz zawziętej i emocjonującej rywalizacji I miejsce zajęli uczniowie klasy V, II miejsce uczniowie klasy VI i III – uczniowie klasy IV.

Organizatorzy turnieju: Małgorzata Skrocka, Marzenna Grodzicka.

AM

 

 
Ciekawe zajęcia w grupie najmłodszych dzieci
poniedziałek, 21 marca 2016 18:19

Kliknij by zobaczyć galerię

 

W poniedziałek, 21.03.2016 r. dzieci z oddziału przedszkolnego i zespołu wychowania przedszkolnego wzięły udział w malowaniu jaj wielkanocnych. Wszystkie dzieci wykonały własnoręcznie barwne pisanki pod okiem pana Krzysztofa Adamczyka, wyjątkowego gościa w naszej szkole. W ramach współpracy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Olecku dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły także w zajęciach z zakresu integracji sensorycznej.

AM

 

 
Targi Edukacyjne w Olecku
poniedziałek, 21 marca 2016 16:26

Kliknij by zobaczyć galerię


W ramach doskonalenia zawodowego uczniowie klasy II i III gimnazjum wzięli udział w Targach edukacyjnych, które odbyły się w poniedziałek, 21 marca 2016 r. w hali „Lega” w Olecku. Uczniowie poznali ofertę edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych w powiecie oleckim. Po targach odwiedzili Komendę Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Olecku, gdzie zgłębiali wiedzę na temat pracy strażaków i sprzętu będącego na wyposażeniu jednostki.

Opiekunowie: Michał Wiszniewski, Andrzej Malinowski.

AM

 

 
Wielkanoc w poezji
piątek, 18 marca 2016 18:42

Kliknij by zobaczyć galerię

 

17.03.2016 r. w bibliotece szkolnej odbył się przegląd poezji wielkanocnej „Wielkanoc w poezji” zorganizowany przez młodzież należącą do Klubu Pozytywnie Zakręconych (opiekun – Marzanna Sienkiewicz). Głównym celem spotkania była popularyzacja i rozbudzenie u dzieci zainteresowań poezją. Recytowane były m.in. utwory: „Baranku wielkanocny” (J. Twardowski), „Wigilia wielkanocna” (K. Wojtyła), „Palmowa niedziela” (K. Ćwierk), „W oczekiwaniu” (J. Zaliszewska). Po wysłuchaniu prezentacji dzieci wzięły udział w zajęciach plastyczno-artystycznych i wykonywały wielkanocne ozdoby świąteczne.

AM

 

 
Tradycje wielkanocne
czwartek, 17 marca 2016 21:27

Kliknij by zobaczyć galerię

 

Święta wielkanocne kojarzone są przez każdego z nas ze zwyczajami i tradycjami, z ciastami i z przepysznymi potrawami. Malowanie jajek jest najlepszym zajęciem, które bawi, uczy dzieci i dorosłych; można przy tym spędzić mile i ciekawie czas. Dlatego też w czwartkowe popołudnie, 17 marca 2016 r. uczniowie wspólnie z nauczycielami zasiedli do ozdabiania jajek woskiem. Wszyscy popuścili wodze fantazji i oprócz tradycyjnych wzorów pojawiły się króliki, świąteczne życzenia, trójkąty i kwadraty w rożnych kolorach. Zajęcia zorganizowały i prowadziły: Małgorzata Korotko i Marzenna Grodzicka.

AM

 

 
Kangur Matematyczny 2016
czwartek, 17 marca 2016 20:53

Kliknij by zobaczyć galerię

 

17 marca 2016 r. uczniowie szkoły podstawowej wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny". Z zadaniami zmagali się: Gabriela Domysławska z klasy II, Magdalena Borkowska z klasy IV, Miłosz Sienkiewicz i Oliwia Kotowska z klasy V oraz Julia Domańska - uczennica klasy VI. Jako pierwsza pracę z testem zakończyła najmłodsza uczestniczka Gabrysia, najdłużej pracowała Julia. Teraz wszyscy z niecierpliwością oczekujemy na ogłoszenie wyników. Szkolny koordynator konkursu - Marzenna Grodzicka.

AM

 

 
Wywiadówka szkolna
wtorek, 15 marca 2016 16:35

Serdecznie zapraszam Rodziców na spotkanie w dniu 17.03.2016 r. (czwartek) o godz. 17.00

W programie zebrania:

- godz. 17.00-17.10: spotkanie ogólne, przedstawienie informacji odnośnie bieżących działań szkoły (prowadząca: Beata Prześniak);

- godz. 17.10-17.25: Co dalej gimnazjalisto? – jak świadomie wesprzeć dziecko przed wyborem dalszej drogi edukacyjnej – Rodzic jako doradca zawodowy (prowadzący: Andrzej Malinowski);

- godz. 17.25-18.00: spotkania klasowe z wychowawcami, zapoznanie z ocenami postępów w nauce i zachowaniu uczniów;

- godz. 18.00-18.30: spotkanie z Radą Rodziców, sala nr 6.

Beata Prześniak

- dyrektor szkoły

 

 
"Powiew wiosny"
sobota, 12 marca 2016 20:44

Kliknij by zobaczyć galerię

 

11.03.2016 r. na zajęciach kółka kulinarnego uczniowie klasy I gimnazjum pod kierunkiem pani Marzenny Grodzickiej przygotowali „Powiew wiosny” – koktajl owocowy z lodami waniliowo-czekoladowymi. Koktajle z owoców są bardzo zdrowe!

AM

 

 

 
Zielono na przedwiośniu
piątek, 11 marca 2016 18:55

Kliknij by zobaczyć galerię

 

11 marca 2016 r. uczniowie klasy III szkoły podstawowej założyli ogródek na parapecie szkolnym. Będą codziennie podlewać nasionka rzeżuchy, by w efekcie pięknie im urosła i stanowiła składnik zdrowego odżywiania.

MS

 

 
Polskie stroje ludowe na mapie
czwartek, 10 marca 2016 18:34

Kliknij by zobaczyć galerię


W czwartek, 10.03.2016 r. na zajęciach kółka geograficznego uczniowie umiejscawiali polskie stroje ludowe (w postaci lalek) na mapie Polski. Poznali ich pochodzenie, przeznaczenie, elementy i zróżnicowanie. Zajęcia prowadził Andrzej Malinowski.

● Polskie stroje ludowe były używane przez większość polskich grup etnograficznych. Okres największego rozwoju strojów ludowych przypada na II połowę XIX w. i początek XX w. Ich wygląd uzależniony był m.in. od regionu Polski, gdzie powstawał, warunków klimatycznych, typu gospodarki i stosunków społeczno-gospodarczych. Pomysły na stroje czerpano ze strojów szlacheckich, mieszczańskich, mundurów wojskowych. W Polsce zachowało się 76 różnego typu strojów ludowych.

AM

 

 
Pierwsze zajęcia szkolne dzieci 5. i 6. letnich
środa, 09 marca 2016 19:22

Kliknij by zobaczyć galerię


9 marca 2016 r. odbyły się zajęcia otwarte z udziałem dzieci z oddziału przedszkolnego prowadzone przez nauczycielkę szkoły podstawowej, Małgorzatę Skrocką w obecności nauczycieli i rodziców.

Temat zajęć: W świecie literek – kształcenie percepcji wzrokowo-słuchowo-ruchowej.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, były spontaniczne i zaciekawione. Tworzyły przedmioty na bazie litery (ćwiczenia wyobraźni), rozpoznawały odgłosy zwierząt (ćwiczenia słuchowe), dobierały w pary małe i wielkie litery.

AM

 
Kompozycje z koralików
poniedziałek, 07 marca 2016 19:20

Kliknij by zobaczyć galerię

 

7 marca 2016 r. w świetlicy z elementami socjoterapii gościły dzieci ze świetlicy szkolnej. Uczestnicy zajęć wzięli udział w warsztatach, podczas których nauczyli się wykonywać kompozycje z koralików. Zajęcia miały na celu rozbudzanie kreatywności i wdrażanie dzieci do dokładności podczas wykonywanej pracy. Uczniowie wykonali przepiękne kompozycje: kwiaty, zajączki, serduszka, figurki zwierząt. Na zakończenie zajęć na wszystkich czekał słodki poczęstunek.

Zajęcia prowadziła Bogumiła Bajbak przy pomocy Agnieszki Łaskowskiej.

AM

 

 
Biebrzański Park Narodowy
czwartek, 03 marca 2016 18:32

Kliknij by zobaczyć galerię

 

W czwartek, 3 marca 2016 r. uczniowie uczestniczyli w prelekcji na temat Biebrzańskiego Parku Narodowego w ramach realizacji projektu „Prezentacja obszarów chronionych i atrakcyjnych przyrodniczo” (we współpracy z Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku). Uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób chroniona jest przyroda parku, obejrzeli fragmenty filmów obrazujących jego zasoby kulturowo-krajobrazowe oraz naturalne przykłady okazów. Zajęcia prowadziła przedstawicielka parku. Organizatorem spotkania był nauczyciel geografii, Andrzej Malinowski.

Biebrzański Park Narodowy został utworzony w 1993 r. Położony jest na obszarze województwa podlaskiego i zajmuje powierzchnię 592,23 km2 (największy park narodowy w Polsce). Na terenie parku występują zbiorowiska wodne, bagienne, torfowiskowe, szuwary, zbiorowiska leśne oraz liczne gatunki rzadkie i reliktowe – brzoza niska, wierzba lapońska, gnidosz królewski. W logo parku widnieje batalion, gatunek średniego ptaka wędrownego z rodziny bekasowatych. Najbardziej charakterystycznym ssakiem BPN jest łoś (w ilości około 400 sztuk). Na terenie parku występuje 49 gatunków ssaków, 271 gatunków ssaków, 36 gatunków ryb, 12 gatunków płazów, 5 gatunków gadów.

AM

 

 
Babeczki domowe
środa, 02 marca 2016 19:28

 

2.03.2016 r. Rada Samorządu Uczniowskiego zaprasza! Jutro kolejne … domowe babeczki. Tym razem przygotowały je dwie uczennice: Julia Domańska (kl. VI SP) i Magdalena Borkowska (kl. IV SP). Godziny sprzedaży: w przerwach między pierwszą, drugą i trzecią godziną lekcyjną. Cena 1,50 zł.

AM

 

 
Naleśniki z brzoskwiniami
czwartek, 25 lutego 2016 21:43

Kliknij by zobaczyć galerię

 

25.02.2016 r. uczestnicy kółka kulinarnego przygotowywali naleśniki z brzoskwiniami i bitą śmietaną. Zajęcia prowadziła Marzenna Grodzicka.

AM

 

 
Sukcesy uczniów
poniedziałek, 22 lutego 2016 20:34

Kliknij by zobaczyć galerię


22 lutego 2016 r. podczas apelu szkolnego pani dyrektor Beata Prześniak nagrodziła 21 uczniów, u których wzrosła średnia ocen z zajęć edukacyjnych (I semestr r. szk. 2015/2016 w porównaniu z I semestrem r. szk. 2014/2015).

 

Nagrodzeni uczniowie:

szkoła podstawowa – Miłosz Sienkiewicz, Julia Domańska, Daria Górska, Aleksandra Jankowska, Kamil Nalewajko, Gabriela Styczyńska, Damian Makowski, Małgorzata Pawłowska, Aleksandra Sienkiewicz, Filip Korotko;

gimnazjum – Dawid Gliniecki, Piotr Korotko, Damian Rosicki, Mateusz Rzepa, Gabriela Zyczewska, Sebastian Wodnicki, Piotr Sommer, Kacper Korotko, Weronika Czubak, Bartosz Ferenc, Weronika Sienkiewicz.

 

Ponadto nagrodzeni zostali uczniowie, którzy najbardziej zaangażowali się w zbiórkę pieniędzy w ramach akcji „Góra Grosza” – XVI edycja:

- Magdalena Borkowska (kl. IV SP),

- Zuzanna Pęcak (kl. II SP),

- Wojciech Korotko (kl. II SP).

Gratulujemy!

 

 
Z wizytą w Zespole Szkół Technicznych w Olecku
czwartek, 18 lutego 2016 19:17

Kliknij by zobaczyć galerię

 

18 lutego 2016 r. w ramach zajęć z doradztwa zawodowego uczniowie I, II i III klasy gimnazjum wraz z opiekunami: Andrzejem Malinowskim i Katarzyną Luto wzięli udział w Dniu otwartym szkoły. Gimnazjaliści poznali bogatą ofertę edukacyjną ZST (bazę lokalową, wyposażenie, kierunki kształcenia) oraz dowiedzieli się o miejscowym rynku pracy.

AM

 

 

 
Nie wszystko co znajdziesz jest bezpieczne!!!
środa, 17 lutego 2016 20:12

 

Kliknij by zobaczyć galerię


Pod takim hasłem w dniu 16 lutego 2016 r. odbyło się spotkanie z saperami z 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej im. Zawiszy Czarnego. Saperzy opowiedzieli o niebezpiecznych przedmiotach, które można znaleźć na naszym terenie i o rozminowywaniu niewybuchów. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum dowiedzieli się jak postępować przy znalezieniu takiego typu przedmiotów.


TRYB POSTĘPOWANIA:

1. Zapamiętaj, oznacz miejsce znalezienia.

2. Powiadom policję (997) lub straż pożarną (998), bądź zadzwoń pod numer alarmowy (112)


●15. Brygada Zmechanizowana została utworzona w 1994 r. na bazie stacjonującego w Giżycku 2 Pułku Zmechanizowanego, którego rodowód sięga 1 Dywizji Piechoty im. Tadeusza Kościuszki. Brygada święto swoje obchodzi 15 lipca – w dniu historycznej bitwy pod Grunwaldem w 1410 roku. Ustanowienie święta w tym dniu jest wyrazem kultywowania tradycji grunwaldzkich oraz symbolem udziału w bitwie patrona brygady – Zawiszy Czarnego z Garbowa. Dziś 15 Giżycka Brygada Zmechanizowana należy do największych brygad w Wojsku Polskim. Rozmieszczona jest w czterech kompleksach koszarowych Giżycka i Orzysza oraz na terenie dwóch powiatów giżyckiego i piskiego.

AM

 

 
Wypieki czwartkowe
środa, 17 lutego 2016 19:22

Kliknij by zobaczyć galerię


Rada Samorządu Uczniowskiego zaprasza! Od dnia 18.02.2016 r. w szkole, w każdy czwartek sprzedawane będą domowe babeczki. Godziny sprzedaży: w przerwach między pierwszą, drugą i trzecią godziną lekcyjną. Cena 1,50 zł.


 

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 31 32 33 34 35 36 następna > ostatnia >>

Strona 31 z 36