Jesienne kolorowe drzewa
czwartek, 03 listopada 2016 19:37

 

Kliknij by zobaczyć galerię

 

Na zajęciach plastycznych uczniowie klasy I wykorzystywali masę solną. Wykazując się inwencją twórczą wykonali drzewo w najpiękniejszych kolorach polskiej jesieni. Zajęcia odbyły się 3 listopada 2016 r.; prowadząca – Małgorzata Skrocka.

AM

 

 
Konkurs Recytatorski "Jesień w poezji"
środa, 02 listopada 2016 19:20

REGULAMIN IV REGIONALNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

DLA UCZNIÓW KLAS II-III SZKÓŁ PODSTAWOWYCH „JESIEŃ W POEZJI”

Więcej…
 
Edukacja globalna
środa, 02 listopada 2016 18:49

alt

W roku szkolnym 2016/2017 nasza szkoła przystąpiła do realizacji projektu z zakresu edukacji globalnej „Edukacja globalna. Liderzy edukacji na rzecz rozwoju” w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. Udział szkoły w projekcie pomoże w rozwijaniu kluczowych kompetencji dzieci i młodzieży, w szczególności kompetencji społecznych i obywatelskich, inicjatywności i przedsiębiorczości stanowiących podstawę uczenia się przez całe życie oraz budowania odpowiedzialnego społeczeństwa obywatelskiego opartego na wiedzy i uniwersalnych wartościach.

Więcej…
 
I Regionalny Turniej Języka Angielskiego
środa, 02 listopada 2016 18:03

Regulamin I Regionalnego Turnieju Języka Angielskiego dla Uczniów Klas IV-VI Szkół Podstawowych

„You Can Show What You Know”

Więcej…
 
Zaduszki
środa, 02 listopada 2016 17:35

Kliknij by zobaczyć galerię

 

W Zaduszki, 2 listopada 2016 r. rada samorządu uczniowskiego upamiętniła mieszkańców Judzik, pochowanych do roku 1945 na nieczynnym cmentarzu poniemieckim znajdującym się przy szkole, zapalając symboliczne znicze.

AM

*Zaduszki (Dzień Zaduszny) – obchód liturgiczny poświęcony zmarłym, przypadający corocznie na dzień 2 listopada, połączony z poprzedzającą go uroczystością Wszystkich Świętych. Zaduszki zbiegają się zazwyczaj z ludowymi uroczystościami ku czci zmarłych, wywodzącymi się z wierzeń pogańskich lub obrzędowości przedchrześcijańskiej.

 

 

 
Pizza Gimnazjalna
wtorek, 01 listopada 2016 19:47

Kliknij by zobaczyć galerię

 

Uczniowie klasy II gimnazjum realizują swoje marzenia. W październiku była to uczta pizzowa. Udało się w 10 osób zjeść 3 pizze o średnicy 50 cm (niektórzy kilka porcji wzięli jeszcze do domu). Zajadaliśmy się pizzą Hawajską, Duetem Serowym, Lasu Czarem oraz Topolina. Pomysłodawcą imprezy był Piotrek Augustynowicz. Zaglądajcie na strony, to dowiecie się co ciekawego wydarzy się w listopadzie i kto będzie tego pomysłodawcą.

Wychowawczyni, Marzenna Grodzicka

AM

 

 
Halloween
niedziela, 30 października 2016 16:44

Kliknij by zobaczyć galerię

 

W związku z kulturą krajów anglojęzycznych, w piątek 28.10.2016 r. najmłodsi uczniowie (od przedszkola do klasy IV SP) uczestniczyli w nietypowych zajęciach języka angielskiego. Dzieci nauczyły się słownictwa i piosenek związanych z Halloween, a na koniec zostały poczęstowane cukierkami z rąk prawdziwej wiedźmy, wypowiadając słowa: „Trick or Treat”, czyli cukierek albo psikus.

Prowadząca zajęcia: Katarzyna Luto

AM

*Halloween – zwyczaj związany z maskaradą i odnoszący się do święta zmarłych, obchodzony w wielu krajach w wieczór 31 października, czyli przed dniem Wszystkich Świętych. Odniesienia do Halloween są często widoczne w kulturze popularnej, głównie amerykańskiej. Halloween najhuczniej jest obchodzony w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii i Wielkiej Brytanii. Święto Halloween w Polsce pojawiło się w latach dziewięćdziesiątych XX wieku.

 

 
Ptasie radio
czwartek, 27 października 2016 21:36

Kliknij by zobaczyć galerię

 

27 października 2016 r. w bibliotece szkolnej odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Poczytaj mi starszy kolego”. Łącznicy biblioteczni przygotowali i głośno przeczytali dzieciom wierszowane utwory: „Jak to dobrze być dziewczynką” Katarzyny Kowalskiej: Aleksandra Jankowska, Aleksandra Sienkiewicz, Julia Domańska; Juliana Tuwima – „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci”: Sandra Romanowska, Kamila Sawicka, Sebastian Wodnicki; „Zosia Samosia”: Karolina Górska, Kamila Łęgowska; „Bambo”: Kinga Konopko, Oliwia Kotowska, Miłosz Sienkiewicz; „Ptasie radio”: Sandra Romanowska, Kamila Sawicka, Sebastian Wodnicki i „Królewna” Ewy Szelburg-Zarembiny: Kinga Konopko, Miłosz Sienkiewicz, Oliwia Kotowska. Po odczytaniu wierszy łącznicy sprawdzili czy ich młodsze koleżanki i koledzy potrafią uważnie słuchać. Zadawali im pytania dotyczące treści tekstów, a prawidłowe odpowiedzi nagradzali.

Opiekun akcji: Marzanna Sienkiewicz (bibliotekarz szkolny)

AM

 

 

 
Pamięć
środa, 26 października 2016 21:33

Kliknij by zobaczyć galerię

 

26.10.2016 r. W związku ze zbliżającą się uroczystością Wszystkich Świętych uczniowie klasy I gimnazjum wraz ze swoją wychowawczynią, Katarzyną Luto zapalili znicze na cmentarzu poniemieckim w Lenartach.

AM

 

 
Dyskoteka
środa, 26 października 2016 21:13

Kliknij by zobaczyć galerię

 

25.10.2016 r. odbyła się dyskoteka „otrzęsinowa” zorganizowana przez uczniów klasy I gimnazjum z okazji ślubowania. W zabawie brali udział uczniowie klas IV-VI SP i I-III gimnazjum. Klasa II G przygotowała zabawy i konkurencje „otrzęsinowe”: malowanie twarzy i karmienie kolegów/koleżanek z zawiązanymi oczami. Największą popularnością cieszyły się „gorące krzesła” – zwycięzca otrzymywał słodką nagrodę. Podczas dyskoteki zaserwowano gofry z bitą śmietaną i herbatę. Nad całością spotkania czuwały nauczycielki: Marzenna Grodzicka, Katarzyna Luto i Agnieszka Łaskowska.

AM

 

 
Ślubowanie uczniów klasy I gimnazjum
wtorek, 25 października 2016 17:48

 

Kliknij by zobaczyć galerię

My, uczniowie Zespołu Szkół w Judzikach,

uroczyście ślubujemy,

że w codziennej pracy nie będziemy szczędzić swoich sił,

aby zdobyć rzetelną wiedzę,

która będzie nam służyć w pracy dla dobra naszej Ojczyzny …

 

We wtorek, 25 października 2016 r. uczniowie klasy I gimnazjum złożyli uroczyste ślubowanie i tym samym zostali przyjęci w poczet społeczności gimnazjalnej naszej szkoły: Julia Domańska, Klaudiusz Girtler, Daria Górska, Aleksandra Jankowska, Piotr Jędrzejewski, Patryk Kalicki, Aleksandra Pazdyga, Bartosz Piszczek, Aleksandra Sienkiewicz, Bartosz Wołyniec i Weronika Zackiewicz. Ale zanim to nastąpiło, każdy z uczniów musiał odpowiedzieć na kilka pytań z dziedzin i tematów, które będą poszerzać w kolejnych latach edukacji szkolnej oraz wspólnie wykonać utwór „Jestem niegrzeczny-będę grzeczny” połączony z tańcem. Uczniowie klasy I G obiecali, że nie zawiodą nadziei w nich pokładanych, staną na wysokości wszelkich zadań, będą pracować tak, by każdy dzień był uwieńczony sukcesem. Pani dyrektor szkoły, Beata Prześniak życzyła im wytrwałości w dążeniu do obranych celów, owocnej nauki, radosnych i wspaniałych chwil oraz twórczych doświadczeń w edukacyjnej podróży.

Organizacja uroczystości: Katarzyna Luto (wychowawca kl. I gimnazjum)

AM

 

 

 
Będziemy dobrymi Polakami
wtorek, 25 października 2016 17:17

Kliknij by zobaczyć galerię

 

Dla dzieci z zespołu wychowania przedszkolnego i uczniów klasy I szkoły podstawowej dzisiejszy dzień, 25 października 2016 r. był szczególny, bardzo ważny i uroczysty. Uczniowie klasy IV SP: Wiktoria Pazdyga i Marek Zaniewski powitali przedszkolaków, pierwszoklasistów, rodziców, nauczycieli i wszystkich zgromadzonych. Następnie Dobra Wróżka (Sandra Romanowska, ucz. kl. I G) sprawdziła przygotowanie dzieci z zakresu wiedzy muzycznej, plastycznej, matematycznej i wiedzy o Polsce. Była zachwycona ich znajomością otaczającego świata, tego bliższego i dalszego; wykonanym tańcem, recytacją wierszy i piosenkami. Przyznała, że uczniowie są dobrze przygotowani i mogą przystąpić do uroczystego ślubowania. Potwierdziła to również pani Teresa Korotko z rady rodziców, recytując wiersz „Kwoka” Jana Brzechwy, uświadamiając w ten sposób jak ważne jest oprócz nauki, także wychowanie. Po wprowadzeniu pocztu flagowego i odśpiewaniu hymnu państwowego, uczniowie klasy I SP ślubowali: być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej szkoły, uczyć się w szkole jak kochać ojczyznę, jak dla niej pracować (kiedy będą dorośli), być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Uroczystą przysięgę złożyli: Ewa Dąbrowska, Magdalena Grzymkowska, Marek Hajduk, Ewelina Jakubiak, Kamil Kuczewski, Kacper Kukowski, Michał Milewski. Po ślubowaniu, dyrektor szkoły, pani Beata Prześniak pasowała pierwszoklasistów na prawowitych uczniów szkoły, przykładając do ramienia każdego z nich duży ołówek.

W dalszej części uroczystości w poczet przedszkolaków zostały przyjęte dzieci z zespołu wychowania przedszkolnego: Alicja Bobowicz, Krystian Danowski, Wiktor Jankowski, Oliwia Karpińska, Wiktoria Karpińska, Maciej Milewski, Wiktor Półtorak, Kuba Wach, Julia Wierzyńska, Oliwier Kiedyk i Oliwia Kujałowicz. Dzieci zaprezentowały się w pięknym tańcu, piosenkach i recytacji.

Po części oficjalnej wszyscy udali się na poczęstunek.

Organizatorzy uroczystości: Dorota Michałowska-Radzewicz (wychowawca w zespole wychowania przedszkolnego), Małgorzata Skrocka (wychowawca klasy I szkoły podstawowej) i rodzice

AM

 

 
Apel szkolny
poniedziałek, 24 października 2016 17:21

alt

Kliknij by zobaczyć galerię

 

Poniedziałkowy apel szkolny (24.10.2016 r.) został przygotowany przez samorząd uczniowski, na którym upamiętniono Dzień Organizacji Narodów Zjednoczonych. Uczniowie przypomnieli strukturę ONZ, jej cele i zadania oraz przedstawili generacje praw człowieka.

Apel przygotowali: Kamila Sawicka, Marcel Kumkowski i Kamila Łęgowska.

Więcej…
 
Dary jesieni
niedziela, 23 października 2016 19:42

Kliknij by zobaczyć galerię

 

Dary jesieni – pod takim hasłem w tygodniu, od 17 do 21 października 2016 r. pracowały dzieci ze świetlicy szkolnej. W związku z tym, do zabaw plastycznych wykorzystywały między innymi kasztany i żołędzie, z których powstawały zabawne zwierzątka, pojazdy i ludziki. Super zabawa i duża kreatywność dzieci pokazały, że bez komputera i drogich zabawek również można się świetnie bawić. Zajęcia prowadziła Alicja Marzanna Wasilewska.

AM

 

 
Zamiast słodkiej bułki
niedziela, 23 października 2016 16:39

Kliknij by zobaczyć galerię

 

Na zajęciach pozalekcyjnych uczniowie klasy III SP przygotowywali zdrowe przekąski w postaci kanapek. Ładnie udekorowane zawsze lepiej smakują. Zajęcia odbyły się 21.10.2016 r. i miały na celu wdrażanie do samodzielnego przygotowywania drugiego śniadania do szkoły.

Prowadząca: Małgorzata Skrocka

 

AM

 
Poznajemy Wigierski Park Narodowy
czwartek, 20 października 2016 20:48

Kliknij by zobaczyć galerię

 

W czwartek, 20 października 2016 r. uczniowie klas: IV-VI SP i I-III G wzięli udział w realizacji projektu edukacyjnego „Poznajemy Wigierski Park Narodowy” w Krzywym i Starym Folwarku (powiat suwalski, województwo podlaskie) - w ramach grantu pozyskanego z Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku. Założeniem realizacji projektu było kształtowanie u uczniów proekologicznych postaw związanych z koniecznością ochrony przyrody ożywionej i nieożywionej; rozbudzanie zainteresowania bioróżnorodnością Wigierskiego Parku Narodowego, wartościami przyrodniczymi i geologicznymi oraz rozwijaniem ich aktywności fizycznej. Natomiast celem m.in. nabycie umiejętności łączenia obserwacji w przyrodzie z posiadaną wiedzą i poznawanie przykładów roślin i zwierząt objętych ochroną w WPN. Uczniowie zwiedzili Muzeum Wigier w Starym Folwarku, Ekspozycję przyrodniczą w siedzibie WPN oraz przeszli ścieżkami przyrodniczymi w okolicach Krzywego (Ścieżka Edukacyjna „Las”, Ścieżka Edukacyjna „Suchary”), byli nad jeziorem Wigry.

Organizatorzy wyjazdu: Małgorzata Skrocka, Ferdynand Grodzicki i Andrzej Malinowski

AM

*Wigierski Park Narodowy – jeden z największych parków narodowych w Polsce. Został powołany z dniem 1 stycznia 1989 r. jako piętnasty z kolei park narodowy w Polsce. Obecnie jest jednym z 23 parków narodowych Polski. Park utworzony został na obszarze 14956 hektarów. Jego powierzchnia wynosi 14988 ha. Ochroną ścisłą objętych jest 623 ha, w tym 283 ha lasów. Obszary zagospodarowane rolniczo objęte są ochroną krajobrazową. Na terenie parku stwierdzono występowanie około 300 gatunków kręgowców, w tym 32 gatunki ryb, 12 gatunków płazów, 5 gatunków gadów, 205 gatunków ptaków oraz 46 gatunków ssaków. Symbolem parku jest bóbr.

 

 
Spotkanie z Konradem Buszą
czwartek, 20 października 2016 20:13

Kliknij by zobaczyć galerię

 

Jak wspólnie żyć z naturą, jak przetrwać w lesie, dżungli i buszu, jak sobie radzić w sytuacjach kryzysowych – jednym słowem o sztuce surwiwalu opowiadał Konrad Busza, student Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Spotkanie odbyło się 20 października 2016 r. w ramach współpracy z Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku.

*Sztuka przetrwania (inaczej: surwiwal) – rodzaj aktywności człowieka skierowanej na gromadzenie wiedzy i umiejętności związanych z przetrwaniem w warunkach ekstremalnych

AM

 

 
105. rocznica urodzin por. Kazimierza Nuszla
środa, 19 października 2016 16:04

Kliknij by zobaczyć galerię

 

Pochylamy się z szacunkiem nad mogiłami ofiar zbrodni katyńskiej.

Pragniemy, aby ta straszliwa zbrodnia była żywa wśród narodu polskiego.

Chcemy zachować pamięć o poruczniku Kazimierzu Nuszlu.

 

W czwartek,19 października 2016 r. odbył się uroczysty apel z okazji 105. rocznicy urodzin por. Kazimierza Nuszla, zamordowanego przez NKWD w Katyniu w 1940 r. Apel odbył się przy tablicy pamiątkowej i Dębie Pamięci posadzonym w 2010 r. dla uhonorowania porucznika. W montażu słowno-muzycznym uczniowie przypomnieli życiorys oficera Wojska Polskiego – Kazimierza Nuszla, recytowali wiersze, zapalili znicze i złożyli kwiaty. Cała społeczność szkolna odśpiewała hymn państwowy.

 

Poczet flagowy: Kinga Konopko, Kamila Sawicka, Sebastian Jarzębowicz

Występujący: Jakub Skrzypiec, Sebastian Wodnicki, Kamila Łęgowska, Sandra Romanowska, Marcel Kumkowski, Bartosz Kalicki, Filip Korotko

Niosący znicze: Ewa Dąbrowska, Kacper Kukowski

Składający kwiaty: dzieci z oddziału przedszkolnego

Organizacja apelu: Agnieszka Łaskowska, Andrzej Malinowski

Kazimierz Nuszel urodził się 19 października 1911 r. w Wilnie, w polskiej, katolickiej rodzinie mieszczańsko-ziemiańskiej. Ukończył Gimnazjum im. Króla Zygmunta Augusta w Wilnie, a następnie w 1934 r. Wydział Prawa i Nauk Społecznych na Uniwersytecie im. Stanisława Batorego w Wilnie uzyskując tytuł magistra praw. Wraz z wybuchem II wojny światowej w 1939 r. Kazimierz Nuszel jako podporucznik został zmobilizowany i przydzielony do 70. Pułku Piechoty w Pleszewie, skąd wyruszył na front. Trafił do sowieckiej niewoli i przebywał w obozie w Kozielsku. W kwietniu 1940 r. decyzją sowieckich władz został rozstrzelany przez NKWD, a zwłoki zakopano w miejscu zbiorowej zbrodni w lesie katyńskim w pobliżu miejscowości Katyń w Rosji. Obecnie znajduje się tam Polski Cmentarz Wojenny Ofiar Katynia. Kazimierz Nuszel pośmiertnie został awansowany przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej do stopnia porucznika.

AM

 

 
Wywiadówka
wtorek, 18 października 2016 17:29

20 października 2016 r. (czwartek) o godz. 17.00 odbędzie się zebranie z rodzicami uczniów. Tematyka zebrania: omówienie postępów w nauce i zachowaniu uczniów oraz omówienie spraw bieżących.

Serdecznie zapraszamy!

 

 
Wyjazd do Wigierskiego Parku Narodowego
wtorek, 18 października 2016 17:25

W czwartek, 20 października 2016 r. w godz. 9.00-14.00 uczniowie klas: IV-VI SP i I-III G wezmą udział w realizacji projektu edukacyjnego „Poznajemy Wigierski Park Narodowy” w Krzywym i Starym Folwarku (powiat suwalski, województwo podlaskie).

Opiekunowie: Małgorzata Skrocka, Ferdynand Grodzicki i Andrzej Malinowski (tel. kontaktowy: 790764804).

AM

 

 
Zajęcia w OSP Lenarty
wtorek, 18 października 2016 17:12

Kliknij by zobaczyć galerię

 

W ramach edukacji dla bezpieczeństwa, we wtorek, 18 października 2016 r. uczniowie klasy III gimnazjum wraz z p. Ferdynandem Grodzickim i p. Agnieszką Łaskowską wybrali się do siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej w Lenartach. Zostały tam przeprowadzone zajęcia na temat zagrożeń pożarowych. Wziął w nich udział także druh Algiment Rutkowski. Uczniowie obejrzeli samochody strażackie z wyposażeniem oraz sprzęt ratunkowo-gaśniczy. Pan Ferdynand Grodzicki omówił zasady zachowania się w sytuacji zauważenia pożaru. W OSP Lenarty funkcjonuje młodzieżowa drużyna pożarnicza, która w ostatnich zawodach zdobyła tytuł wicemistrza województwa warmińsko-mazurskiego.

AM

 

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 następna > ostatnia >>

Strona 27 z 36